O škole

O škole

Vitajte u nás. Vitajte v Škole rodičovstva.

Kto stojí za Školou rodičovstva

Ivka Havranová očami Lucky

Zakladateľka

Ivka má zvláštnu schopnosť dotknúť sa duše aj pri krátkom stretnutí. Hovorí, že k svojej role rodiča vždy pristupovala tak trochu intuitívne. Postupne princípy, ktoré jej fungovali v bohatom a úspešnom pracovnom živote aplikovala aj do rodičovského vzťahu.
Vzťah, ktorý má so svojimi dvomi dospelými dcérami je pevným pilierom a dovolím si povedať, že snom každej mamy. Zároveň pevným základom, na ktorom vznikla idea Školy rodičovstva.

Koučka, mentorka a mama celého projektu, ktorá na každom stretnutí odovzdá kus zo seba. Budete mať pri nej pocit, že vám rozumie, že presne vie, čo prežívate.
S láskou a jej príznačnou údernosťou vás prevedie presne tam, kam v danom momente potrebujete ísť. K podstate a riešeniu. Ivka je pre mňa osobne stelesnením toho, že rodina nemusí byť len pokrvné puto.

Lucia Kazdová očami Ivky

Mentorka

Lucka je moja obchodná partnerka v inom vzdelávacom projekte. Ťaháme to spolu v tom biznis svete už dostatočne dlho, aby sme sa dotkli aj osobných tém. Téma rodičovstva sa stala pre nás tou, kde sme sa mohli rozprávať ako dve ženy – matky snáď aj celé hodiny.
Aká je Lucka mama? Špeciálna!

Taká mama – „pátračka“. Stále hľadala a hľadá odpovede na to, ako byť pre svoje deti inšpiráciou, podporovateľkou, lídrom – vzorom a láskavou studňou prijatia a učenia. Nikdy sa neuspokojila s tým, že „veci“ sa len tak dejú. Vždy chcela nájsť v rodičovstve cesty, ktoré prinášajú do vzťahu s deťmi všetko, za čo stojí žiť. Lucka sa v Škole rodičovstve stala inšpiráciou pre mnohé mamy i otcov. Dáva na stôl svoje vlastné zlyhania, zmeny, vnútorné pocity i nové poznania.
Pre mňa je Lucka človekom, ktorý ma obohacuje svojou úprimnosťou, vďačnosťou a nesmiernou silou pobiť sa za správne hodnoty v duchu dobrého úmyslu a dobrého srdca.

Čo získate v našej škole

U nás získate štyri pozorné uši, dve láskavé srdcia, ktoré vás povedú spletitými uličkami mysle, presvedčení, limitov. Bezpečný priestor pre váš rozvoj a rast. Inšpiráciu ako si so svojimi deťmi vytvoriť vzťah ako umelecké  dielo.

Návod ako sa vyznať vo svojich emóciách, myšlienkach, presvedčeniach a vytvárať si tak vlastné návody na svoj život.

Overené nástroje, ktoré si môžete osvojiť a začleniť do svojej výbavy Rodiča lídra.

Komunitu rodičov, ktorí majú otvorené mysle a láskavé srdcia.

Pevnú pôdu pod nohami a silu, ktorá vás bude sprevádzať po celý život.

 

Prečo sme vytvorili tento projekt

Pamätám si deň, keď mi Ivka v telefóne prezradila myšlienku. „Lucka, idem založiť Školu rodičovstva“. Prebehli mi zimomriavky po chrbte a keď sa ma opýtala, či chcem byť súčasťou bez váhania som potvrdila, že som na lodi celou svojou bytosťou. Škola rodičovstva vznikla ako projekt pre všetkých rodičov, ktorí cítia, že v rodičovstve potrebujú pevnú pôdu pod nohami a nehanbia sa o pomoc požiadať. Pre odvážnych rodičov, ktorí sa neboja ísť do zákutí svojich osobností a dať rolu rodiča pod mikroskop.

Ja sama viem, aké je to ťažké ustáť tlak okolia, keď cítime, že k rodičovstvu chceme pristupovať inak, tak po svojom. Preto Škola rodičovstva. Lebo rodičia tiež potrebujú bezpečné miesto, kde sa nehodnotí, neposudzuje, neodsudzuje a na chyby sa pozerá ako na žiadané životné lekcie. Lebo rodičia tiež potrebujú láskavý prístup, aby roztiahli krídla svojho rozvoja a odvážili sa letieť. Lebo aj rodičia potrebujú uveriť, že oni sami sú najlepším expertom na svoj život a že všetky odpovede majú ukryté v sebe.

Koučing pre rodičov

Vy otvárate témy rodičovstva, my Vám pomáhame objavovať správne odpovede. Bez hodnotenia, predsudkov a predpokladov…. Forma: koučovací rozhovor

Vzdelávanie

Pýtate sa otázky, ktoré Vás v rodičovstve sprevádzajú. My odpovedáme, zdieľame a učíme to, čo funguje. Forma: webináre, debatky a mentorský program

Komunita

Spolupracujeme s inými rodičmi, ktorí sú tak povediac naša krvná skupina. Podporujeme sa a inšpirujeme navzájom. Forma: blogové články, stretnutia

Čo o nás a našom projekte povedali druhí

Miroslav
otec 2 detí (16 a 8 rokov)
Zobraziť viac
Z Mentorského programu si odnášam pomenovanie hodnotového kompasu, dôležitosť hraníc a ako ich budovať. Páčila sa mi práca v skupinách a váš prístup lektoriek.
Alena
mamina 2 detí (17 a 10 rokov), pedagóg ZŠ s alternatívnym vyučovaním
Zobraziť viac
Mentorský program bol skvelý nielen z uvedomení, ktoré som našla, ale inšpirovala som sa aj príbehmi iných rodičov. Dnes pozerám inak na ľudí, nielen na deti, vnímam svoje ego a ako s ním pracovať. Počas programu som dostala priestor na zdieľanie. Páčilo sa mi, že každá hodina mala štruktúru (úvod, zdieľanie z minulého týždňa, vzdelávacie okienko a praktická úloha, zdieľanie a pocity). Naučili ste nás veľmi interaktívne jednotlivé veci, čo je super. Naučili ste nás množstvo vecí a metódy, s ktorými som sa nikdy predtým nestretla.
Iveta
mamina 1 chlapčeka (6 rokov)
Zobraziť viac
Do programu som išla s tým, že neviem čo mám očakávať, ale verila som, že to bude dobré. Netušila som ale, že program mi tak trošku zmení život :). Dámy, táto Škola rodičovstva bola pre mňa najlepšia vec, ktorú som mohla pre seba, manžela a syna urobiť v tomto roku. Cítim sa šťastnejšia, spokojnejšia a láskavejšia. Ďakujem :)
Evka
mamina chlapčeka (2 roky)
Zobraziť viac
Mentorský program mi dal: 1. Inšpiráciu písať knihu detstva pre syna 2. Ľahkosť akú takú do rodičovstva 3. Že rodičovstvo si stojí za to vychutnávať, mať z toho zábavu, neprežívať a neriešiť blbosti 4. A čo je pre mňa veľmi dôležité, je uvedomenie si hodnôt v rodine a na čom stavať 5. A aj vzájomne inšpirácie v ľudskej inakosti a zároveň rovnakosti - naučila som sa veľa aj od mojich “kolegov” cez ich životné príbehy Odnášam si poriadok vo svojej hlave, a srdci.
Gabika
mamina 2 synov (8 a 3 roky)
Zobraziť viac
Chcem napísať a povedať veľa… Musím si upratať, kto som a čo chcem, musím teóriu aplikovať do výchovy, musím si veľa veci zautomatizovať.. Robím ešte obrovské množstvo chýb, no vďaka tomuto programu a ľuďom, ktorých som v ňom stretla mám vízie ako chcem aby to vyzeralo a zbytok je už na mne. Tento program mi dal veľa a som vďačná sama sebe, že som sa prihlásila a som vďačná vám všetkým, že ste ma počúvali, nesúdili a usmerňovali, že ste zo mňa vytiahli aj to čo tam nebolo :)
Mamina Marcelka
Mamina Marcelka
Zobraziť viac
Lucka, veľmi dobre sa počúvajú Vaše debatky s Ivkou. Veľa veci vnímam, no pomenujete ich, zaroveň podnecujete. A hneď sa mi vybavujú vlastné skúsenosti ako z autopilota presedlať na uvedomelú mamu. Pochválim sa, celkom sa mi darí. Teším sa, že ste neprestali so sobotnými debatkami. Zároveň sa chcem poďakovať, že ste venovali jednu debatku a fakt zmenili môj uhol pohľadu. Proste každé dieťa je iné a potrebuje niečo iné. Hlavne chápavú mamu.
Vaša verná poslucháčka Mária
Vaša verná poslucháčka Mária
Zobraziť viac
Veľmi rada počúvam vaše debatky. A zároveň si porovnávam, kde som pri výchove detí robila chyby. Aj keď som rebel, uvedomujem si, že ich bolo dosť. Keď porovnávam vnúčatá, aspoň aj si myslím, že som sa snažila byť lepšia a rpezlivejšia, aj napriek tomu, že neboli ostatné veci tak, ako by mali byť. Ešte vždy sa dáva veľký dôraz na to „Čo povedia ľudia“, nie na to, ako je nám.
Veronika
Veronika
mama dvoch synov
Zobraziť viac
Za najužitočnejšie, čo som sa naučila vo výcviku Majstrovských zručností je zručnosť klásť otvorené otázky. Viem položiť otvorenú otázku sebe aj iným a ísť v rozhovore viac do hĺbky. Celý výcvik je užitočný, pretože pomôže sa zorientovať v sebe a pomôcť ostatným.
Lenka
Lenkamama dcérky a syna
Zobraziť viac
Neviem povedať čo bolo najužitočnejšie, celý výcvik bol pre mňa neskutočne výživný. Všetky teoretické informácie boli prepájané okamžite s praxou, všetko spolu dokonale ladilo a vytvorilo krásny celok. Skupina, ktorú sme vytvorili sa nejakým "záhadným" spôsobom dokonale dopĺňala, celý výcvik bol čarovný... Dokonale strávený čas pre mňa! a mám pocit, že všetko... Pomohol mi posvietiť tam, kam som potrebovala zamerať svoju pozornosť. Často som počúvala jednoduchú otázku: " O čo, tu vlastne ide?" A vždy, keď mám potrebu, si ju položím a odpovede nachádzam vo svojom vnútri.. lebo tie vieme všetci, len na ne občas zabúdame. Tento výcvik je špeciálny v tom, že všetko čo som sa v ňom naučila, viem používať každý deň na zlepšenie kvality života mňa a mojich najbližších, niekedy aj vzdialených 😉. Všetkým prajem nájsť odvahu a chuť pozrieť sa do seba, pretože Majstrovské zručnosti sú skvelé pre tých, ktorí hľadajú odpovede... O sebe, o iných, o vzťahoch, o komunikácii... Rozdúchajú v človeku sebadôveru, vnútornú motiváciu a všetko to, čo práve potrebuje...
Miroslav
Miroslavotec dospelej dcéry a syna
Zobraziť viac
Kedźe som už jeden koučovací výcvik absolvoval, upevnil som si zručnosti, upevnil sebadôveru a začal využívať koučovanie v praxi. Viac sa pýtam, menej hodnotím, viac dôverujem sebe a verím s schopnosti okolia. Tento výcvik ma posunul nielen ako kouča ale aj ako človeka, partnera, rodiča a kolegu. Ukázal mi ako funguje naša myseľ, takže dokážem láskavo odovzdať informácie, riešiť konflikty a podporovať. Vyriešil som si veľa osobných "chýb". Bola to jedna z najlepších investícií ktoré som v živote spravil, do vzdelania. Ďakujem, že som mohol byť súčasťou tohto "láskavo-náročného" programu.
Rasťo
Rasťootec dcérky a 2 synov
Zobraziť viac
Výcvik Majstrovské zručnosti ma naučil viesť koučovací rozhovor - a to nielen teoreticky, ale reálne v praxi, a to je najväčší poklad. Viac premýšľam o mojich reakciách na situácie (nepadať zbytočne do prvoplánových reakcií), dokážem rozoznať staré nepotrebné vzorce a prepísať ich novými - užitočnými. Predtým som nejak extra neposudzoval ľudí, ale teraz sa mi neposudzovanie tak vrylo do mysle, že ma to už ani len nenapadne. Postupne vnímam ako myslia ľudia a viem lepšie reagovať z pohľadu kouča. Aj v nekľudných situáciách si viem rýchlo navodiť postoj kouča a dať ľuďom dôveru, že robia v tej chvíli veci najlepšie ako vedia. Program je postavený tak, že dokáže človeku naozaj zmeniť život. Videl som to na sebe, videl som to na mojich spolužiakoch. Na každom osobnom stretnutí sa diali zázraky, búrali sa nám staré presvedčenia, objavovali sme v nás nové schopnosti ako viesť rozhovory, uvedomili sme si naše postoje a hodnoty. Zažil som rôzne transformačné programy (aj svetových rozmerov), ale to, čo sme dostali na Majstrovských zručnostiach bolo presne zostavené na mieru pre nás. Dostali sme návod ako vyťažiť zo života najviac, ako ho žiť so súlade sami so sebou a ako pomôcť ostatným a doslova urobiť svet lepším. Keby som sa rozhodoval opäť, tak svoje rozhodnutie nezmením a verte mi, že by som sa prihlásil ešte skôr 🙂
Predošlé
Ďalšie
Shopping Cart